Pages Menu

Categories Menu
Modny odcień blondu
Hit ostatnich sezonów
Blond to od wielu lat kolorów, który wiele kobiet pragnie mieć na swoich włosach. Dodają uroku i sprawiają, że odpowiednie atuty urody są podkreślone. Bardzo modne od kilku sezonów
Czym kierować się przy wyborze szczotek do włosów?
Wybór odpowiedniej szczotki do włosów jest bardzo ważny. Jeśli nie zdecydujesz się na odpowiedni rodzaj szczotki, może ona spowodować uszkodzenie włosów lub skóry głowy.
Mariza katalog 1 2019. Nowy rok, czas na zmiany
Marzy Ci się, aby od Nowego Roku zmienić coś w swoim życiu? Wiele osób składa co roku coraz to nowe postanowienie, niestety zazwyczaj zapomina o nich już 2 stycznia. Może
Oczy marzeń
Podstawą makijażu oczu jest czarna lub kolorowa kredka – ale czy słyszeliście czym jest cielista kredka do oczu i jaką pełni funkcję?

Ten niepozorny kosmetyk pokochały setki kobiet, które wykorzystują go
Rzadkie i cienkie włosy
Włosy rosną na całym ciele. Jednak to na tych znajdujących się na głowie zależy nam szczególnie. Rzadkie i cienkie włosy, to zmora niejednej kobiety. Warto zadbać o odpowiednią ich pielęgnację.
Dlaczego skóra wokół oczu się starzeje? Odwodniona skóra pod oczami
Skóra wokół oczu, która jest pozbawiona wody to problem wielu kobiet i mężczyzn w średnim wieku.
Odwodniona skóra pod oczami
Bardzo często powodem
Krem wegański do twarzy — dlaczego warto go używać?
Wegański krem do twarzy to doskonały sposób na utrzymanie świetnego wyglądu i samopoczucia skóry. Jest wykonany ze wszystkich naturalnych składników, co oznacza, że

Posted by on lut 15, 2023 in Uroda |

Jak i czym polerować paznokcie?

Jak i czym polerować paznokcie?

Chcesz przygotować piękny, trwały manicure tradycyjny, hybrydowy bądź jakikolwiek inny. Zastanawiasz się od czego zacząć. Naszym zdaniem pierwszymi krokami powinny być dokładne opracowanie skórek oraz nadanie płytkom paznokciowym pożądanego kształtu. Kolejna obowiązkowa czynność to precyzyjne polerowanie paznokci. Wbrew nazwie, nie wykonuje się go po to by dokładnie wygładzić płytkę. Wręcz przeciwnie – to działanie ma ją zmatowić, w ten sposób przygotowując do dalszych zabiegów. Dzięki wypolerowaniu kosmetyki lepiej przyczepiają się do paznokci i dłużej na nich zostają. Dziś podpowiemy jak polerować paznokcie w prawidłowy sposób. Ta mała niepozorna czynność może bowiem wiele zmienić w całym procesie tworzenia manicure!

Jak wykonać polerowanie paznokci przed malowaniem?

Narzędziem, które będzie nam niezbędne podczas omawianego etapu prac kosmetycznych, jest pilnik do polerowania paznokci. W sklepach spotkamy go także pod nazwą nail buffer bądź pilnik polerski do paznokci. Rodzajów pilników jest kilka i każdy z nich służy do nieco innych prac. W przypadku matowienia najlepiej naszym zdaniem sprawdzi się uniwersalny blok do polerowania paznokci, którego każda ze stron będzie miała inną gradację. Bazą bloku jest papierowa kostka o gąbczastej strukturze, na której boki naniesiono warstwy ścierające.

Do powyższych działań będzie nam potrzebna gąbka do polerowania paznokci mająca przynajmniej dwie różne gradacje – 100 oraz 180. Co mówią te liczby? Pierwsza z nich (100) to ziarno średnie którym mocno wyrównamy paznokieć i usuniemy z niego pozostałości starszych lakierów czy preparatów bazowych. Z kolei pilniczek do polerowania paznokci 180 to ziarno drobne służące do dokładniejszych, bardziej precyzyjnych prac i uzyskiwania gładszej powierzchni na paznokciu.

Zanim jednak w nasze dłonie trafi kostka do polerowania paznokci upewnijmy się, że płytka paznokciowa jest w pełni sucha. Polerowanie płytki mokrej zwiększa bowiem ryzyko jej uszkodzenia. Niemniej ważne jest to, by podczas całej pracy polerowanie płytki paznokcia odbywało się z jednakowo dużą siłą – tylko wtedy uzyskamy jednakowy efekt w każdym miejscu płytki. Używając zestaw do polerowania paznokci na koniec zwróćmy uwagę na to, czy każde miejsce płytki – także okolice skórek i wolne końce paznokci – są precyzyjnie zmatowione. To bowiem te obszary najbardziej narażone są na odpryskiwanie lakieru. Warto je więc sprawdzić dwu- a nawet trzykrotnie zanim stwierdzimy że możemy przejść do następnego kroku manicure.