Pages Menu

Categories Menu
Mezoterapia skóry głowy Bydgoszcz. Zabieg pielęgnacyjny na skórę głowy
Każda część ciała jest ważna, kiedy chcemy dobrze wyglądać. Trzeba dbać o ciało, o cerę, a także o włosy. Wiele ludzi ma problem z włosami, bo są
Mariza aksamitny fluid matująco kryjący. Postaw na polskie kosmetyki
W Polsce działa wiele firm produkujących kosmetyki na wysokim poziomie, które jakością dorównują produktom najbardziej znanych i cenionych marek zagranicznych,
Serum z kwasem azelainowym czyli jak dział kwas azelainowy?
Kwas azelainowy to substancja o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, która jest szczególnie pożądana w kosmetyce i dermatologii. Doskonale sprawdza
Natura - ochrona planety z każdej strony
Naturalnie nie znaczy drogo!
Coraz częściej w sieci krążą informacje , że kosmetyki naturalne są korzystne nie tylko dla naszego zdrowia, ale dla ekologii. Przeważnie opakowania
Mariza selective. Współpraca z polską firmą produkującą kosmetyki
Wytwórnia kosmetyków Mariza to działająca od 1988 roku polska firma. Działalność rozpoczęła od sprzedaży kremów do twarzy własnej produkcji, z roku na
Idzie wiosna, idą zmiany, idź do fryzjera!
Może to coś w powietrzu, wiosennym powietrzu, a może po prostu ukształtowana od dekad tradycji, ale z nastaniem wiosny... coraz więcej kobiet pędzi do fryzjera po małą odmianą.
Kombajn kosmetyczny z mezoterapią - mezoterapia igłowa Kraków
W dużych miastach takich jak np. Kraków czy Warszawa w wielu gabinetach kosmetycznych skorzystać można z wysokiej jakości zabiegów takich jak mezoterapia igłowa.

Posted by on lis 21, 2020 in Uroda |

Interesujące fakty o Coco Chanel – ciekawostki.

Interesujące fakty o Coco Chanel – ciekawostki.

Jeśli ktoś jest choćby trochę zaznajomiony ze światem mody, najprawdopodobniej zna nazwę Coco Chanel. Coco Chanel jest jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie, szczególnie jeśli chodzi o modę każdego rodzaju. Jej marka jest nadal wiodącą nazwą, jeśli chodzi o torebki, ubrania, perfumy, makijaż i kilka innych sektorów mody.
Wiele osób, które kochają modę, są fanami Coco Chanel, jej projektów, a także jej światopoglądu. Warto dowiedzieć się więcej o tak udanej kobiecie. W tym celu, oto kilka ciekawostek na temat jednej z najbardziej kultowych światowych trailerów mody.

Jej prawdziwe imię.

Coco Chanel nie było prawdziwym nazwiskiem słynnego projektanta. Jej urodzone imię to Gabrielle Bonheur Chanel. “Bonheur” oznacza po francusku “szczęście”. Została ochrzczona pseudonimem “Coco” przez żołnierzy z widowni, gdy śpiewała na scenie w czasie wojny. Później, jak wiadomo, użyła inicjału “C.C” w zaprojektowanym przez siebie logo z klasycznymi, zazębiającymi się literami.

Skromne początki.

Chociaż Coco Chanel była znana z bardzo luksusowego życia przez większość swoich dorosłych lat, pochodziła z biednego i skromnego środowiska. Matka Coco była praczką, która zmarła na konsumpcję, gdy miała zaledwie 12 lat (niektóre źródła podają, że jej matka zmarła, gdy miała 6 lat). Jej ojciec handlarz opuścił rodzinę, choć niektóre źródła podają, że wysłał ją wraz z siostrą do sierocińca w klasztorze. Coco pozostała tu do 18 roku życia. Była w domu dziecka, gdzie nauczyła się szyć i haftować ubrania.
Po takim początkach, to prawie niewiarygodne, że ta kobieta spędziła większą część swojego dorosłego życia w luksusie. Ostatnie trzy dekady spędziła we wspaniałym apartamencie w hotelu Ritz, który znany jest z wielkości i klasy.

Coco chanel życiorys – Początek jej kariery zawodowej.

Niewiele osób wie, że Coco Chanel rzeczywiście rozpoczęła swoją karierę od projektowania kapeluszy. Właściwie Chanel zaczęła robić kapelusze jako hobby, ale jej projekty szybko przyciągnęły uwagę arystokratycznych kobiet w Paryżu. W końcu w 1913 roku otworzyła tam swój pierwszy sklep z kapeluszami. W miarę jak jej działalność i projekty stawały się coraz bardziej popularne, Chanel zaczęła projektować ubrania.

Mała czarna sukienka.

To Coco Chanel sprawiła, że teraz modna jest “mała czarna sukienka”. Wcześniej czarne sukienki kojarzyły się z pogrzebami i żałobą. Chanel wyraziła opinię, że ubrałaby wszystkie kobiety na czarno, gdyby tylko mogła. W latach dwudziestych XX wieku zrobiła krótką czarną sukienkę, która pojawiła się w Vogue’u, który słusznie przewidział, że będzie ona popularna na całym świecie.

Chanel No. 5.

Chanel została poinformowana przez wróżkę, że pięć to jej szczęśliwy numer. Kiedy wprowadziła na rynek słynną obecnie Chanel No. 5, premiera miała miejsce 5 maja 1921 roku (maj to piąty miesiąc roku). Później, Marilyn Monroe doda do sławy swoim perfumom, stwierdzając, że była to jedyna rzecz, którą nosiła do łóżka. Stała się ona najlepiej sprzedającymi się perfumami wszechczasów!
Teraz możemy kupić oryginalne perfumy Chanel No.5, ale są też inne wersje tego samego zapachu. Możemy je otrzymać również w postaci olejku do kąpieli i pieniącej się bańki do kąpieli.

Opalenizna.

Za czasów Chanel, opalenizny nie były uważane za modne. Nie robiła tego celowo, ale zupełnie przypadkowo ją wychowała. Pewnego dnia, poparzyła się na słońcu podczas wakacji na rejsie. Kiedy wróciła do Cannes całkowicie pocałowana w słońce i bajeczna, publiczność podążyła za nią.

Związki z nazistami.

Pojawiło się kilka doniesień o wojennym związku Chanel z nazistami, gdy ci ostatni okupowali Francję. Podobno skontaktowała się ona z kilkoma arystokratycznymi członkami w Anglii i Hiszpanii, aby uzyskać informacje i przekazać je nazistom.
W czasie wojny przebywała w hotelu Ritz w Paryżu, gdzie miała mieszkać przez około 30 lat swojego życia. W tym czasie hotel stał się znany jako siedziba niektórych elitarnych niemieckich sił zbrojnych. Spotykała się nawet z nazistowskim oficerem niemieckim Hansem Gunther von Dincklage, a jej stosunki z nim zdecydowanie ułatwiły jej organizację w Ritz.

Promocje gwiazd.

Idea rekomendacji gwiazd może wydawać się teraz bardzo powszechna, ale nie zawsze tak było w przypadku projektantów mody. Coco Chanel była również pionierem w tym sensie, że była jedną z pierwszych projektantek, które wykorzystywały gwiazdy do promocji swoich produktów.
Chanel fotografowała celebrytów, którzy nosili jej kreacje i wykorzystywali je w swoich kampaniach reklamowych. Obecnie celebryci są postrzegani jako najbardziej efektywni promotorzy produktów.

Rewolucyjne rozwiązania w modzie damskiej.

Chanel często przypisuje się popularność garniturom i spodniom, które wcześniej były noszone przez mężczyzn tylko w tym czasie, a także odzieży sportowej. Wprowadziła również inne tkaniny, takie jak dżersej do swoich kreacji odzieżowych (wcześniej dżersej był używany tylko do odzieży męskiej).
Jej garnitury i sukienki były projektowane z myślą o wygodzie, funkcjonalności i praktyczności, uwalniając tym samym kobiety od ograniczeń związanych z noszeniem gorsetów i wyściełanych ramion. Jej ubrania, podobnie jak torby i portmonetki, mają również wiele kieszeni, ponieważ Chanel miała w nich coś dla tej wygody.

Projektowanie biżuterii.

Chanel jest często przypisywany do tworzenia biżuterii poprzez mieszanie fałszywych pereł z prawdziwymi cennymi kamieniami szlachetnymi. W jej czasach, taki mash-up był uważany za dość rewolucyjny krok. Jej biżuteria nadal dużo kosztuje, więc bogaci ludzie nadal będą je kupować, aby wyświetlić swoje bogactwo bez konieczności dbania o prawdziwe kamienie szlachetne.