Pages Menu
 

Categories Menu
Perfumy i trwałość ich zapachu.
Perfumy. Nieodłączny element wyposażenia każdej kobiety. Czasem otrzymane w prezencie, innym razem samodzielnie staranie wybrane. Chcemy, aby czuć je było jak najdłużej, warto więc zastosować
Makijaż permanentny Lubań. Gdy podejmiemy decyzję o makijażu trwałym - jak postępować po zrobieniu makijażu permanentnego
Kiedy już zdecydujemy się na wykonanie zabiegu trwałego makijażu, warto dowiedzieć się także,
Odchudzanie to matematyka!
Jeszcze nie wymyślono innego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów, niż... jedzenie o przynajmniej połowę mniej. A dlaczego?

 

Ponieważ osoby chcące uzyskać lepszą sylwetkę, to
Jak leczyć przebarwienia po trądziku? Jak się ich pozbyć?
Trądzik to poważny problem dotykający nie tylko nastolatki, ale również ludzi w dojrzałym wieku. Często nieprzyjemną pozostałością są blizny, przebarwienia albo
Strefa konsultantki Mariza. Współpracuj z Marizą
Szukając dodatkowego zajęcia warto wziąć pod uwagę pośrednictwo w sprzedaży kosmetyków naturalnych polskiej firmy Mariza. Współpraca jest bezpłatna i może być dla nas dodatkowych
Zatuszować niezbyt urokliwe - Fryzury cienkie włosy wysokie czoło
Każdy z nas marzy o nienagannej urodzie. Pięknie włosy, zdrowe, mocne paznokcie, czysta, gładka cera. Wiele oddalibyśmy za to, aby dobrze wyglądać. Pośród
Czy warto kupować odzież dla dziecka w sieci?
Dziś nie ma absolutnie żadnych problemów z tym, aby pozyskiwać jakiekolwiek dobra. Mając tylko odpowiednią ilość pieniędzy, możemy nabyć dokładnie taką rzecz, jaką chcemy.

Posted by on wrz 9, 2022 in Zdrowie |

Odbudowa płytki paznokci u stóp – co zrobić, aby zrekonstruować płytkę paznokcia?

Odbudowa płytki paznokci u stóp – co zrobić, aby zrekonstruować płytkę paznokcia?

Płytka paznokcia u stóp może zostać uszkodzona na skutek urazów mechanicznych lub też w wyniku chorób np. o podłożu grzybiczym. Na szczęście jej rekonstrukcja jest możliwa. Niezbędne okażą się specjalistyczne preparaty podologiczne. Sprawdź, jak powstają urazy płytki paznokci oraz co zrobić, aby ją odbudować.

W jaki sposób może dojść do uszkodzenia płytki paznokci u stóp?

Uszkodzone i schodzące paznokcie to dolegliwość, z którą na co dzień zmagają się biegacze długodystansowi. Jak się jednak okazuje, wcale nie musisz być wyczynowym sportowcem, aby przydarzył Ci się uraz paznokcia. Płytka paznokcia u stóp jest podatna na uszkodzenia. Bardzo często są to uszkodzenia natury mechanicznej. Wystarczy, że przez dłuższy czas będziesz chodzić w zbyt ciasnym obuwiu lub przypadkowo uderzysz stopą np. w drewniany schód w swoim domu. Chwila nieuwagi wystarczy, aby paznokieć u stopy się rozwarstwił.

Płytka paznokcia może ulec uszkodzeniu nie tylko na skutek urazu mechanicznego. Druga grupa przyczyn deformacji i ubytków w paznokciach związana jest z przebiegiem chorób, m.in. cukrzycy, a także grzybicy (można się nią zarazić np. na basenie) oraz łuszczycy. Jeśli nie chcesz rezygnować z sandałów i zależy Ci na tym, aby Twoje stopy wyglądały estetycznie, rozważ zabieg rekonstrukcji płytki paznokci.

Odbudowa płytki paznokci u stóp – kiedy warto się na nią zdecydować?

Uszkodzona płytka paznokci u stóp to problem nie tylko estetyczny. Uszkodzony paznokieć może także powodować ból i znaczny dyskomfort podczas chodzenia. Jest to spowodowane tym, że opuszek palca u stopy, niechroniony przez paznokieć staje się bardziej wrażliwy na ucisk.

Co więcej, jeśli miejsce uszkodzenia nie zostanie odpowiednio zabezpieczone, może wdać się zakażenie. Jeśli zależy Ci na ładnym wyglądzie stóp i chcesz pozbyć się dolegliwości bólowych, pomyśl o rekonstrukcji płytki. Odbudowa płytki paznokci u stóp jest jak najbardziej możliwa. Pomogą Ci w tym specjalistyczne preparaty, które możesz zamówić m.in. w sklepie internetowym. Pamiętaj także o właściwej diagnostyce problemu – jeśli zmagasz się z grzybicą, konieczne będzie wcześniejsze wdrożenie leczenia, mającego na celu wyeliminowanie pierwotnej przyczyny powstania ubytku w płytce paznokcia.

Jak odbudować uszkodzoną płytkę paznokci u stóp?

Jeśli w płytce Twoich paznokci u stóp powstał ubytek, który nie tylko sprawia, że paznokcie brzydko wyglądają, lecz także powoduje dolegliwości bólowe, rozważ jego uzupełnienie. Dostępne są specjalistyczne preparaty, które pomagają zrekonstruować paznokcie tak, by odzyskały swój zdrowy wygląd. Dodatkowo zabezpieczają opuszek palca i zmniejszają ból podczas chodzenia.

Wybierając produkt, zwróć uwagę na to, aby był on najwyższej jakości i całkowicie bezpieczny dla Twojego zdrowia. Konieczna może okazać się konsultacja podologiczna, zwłaszcza jeśli nie znasz przyczyny uszkodzenia płytki paznokcia. Specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, dokładnie oczyści paznokieć, opracuje łożysko i uzupełni ubytek przy wykorzystaniu masy rekonstrukcyjnej.