Ćwiczenia

Zadbaj o sylwetkę

Niedługo zaczyna się lato, czas najgorętszych dni, kiedy każda z pań chciałabym czuć się komfortowo w swoich najlepszych ubraniach. Dobry ciuch nie każdemu wystarczy jednak do szczęścia. W tym okresie bardzo popularne staje się dbanie o swoją sylwetkę i poprawianie jej za pomocą przeróżnych diet i treningów proponowanych online lub na deskach siłowni. Aby nie przeoczyć żadnego skrawka naszej sylwetki i skupić się na jej przemianie warto znać wymiary sylwetki i jak ją mierzyć.

Wymiary kobiecej sylwetki jak mierzyć?

Teoretycznie nie wydaje się to wielkim problemem, ale warto wiedzieć jak mierzyć poszczególne partie ciała, by były one rzetelną informacją na temat naszej kondycji i wyglądu. Zebranie informacji na samym początku naszych działań poprawienia sylwetki pomoże nam odczytywać postęp naszych działań w późniejszym czasie i cieszyć się rezultatem. Mierzenie zaleca się przy pomocy centymetra krawieckiego. Zaczynając od górnych partii ciała mierzymy po kolei barki, klatkę piersiową, talię, biodra, uda i biceps. Barki mierzymy w najszerszej linii, a następnie klatkę piersiową na wdechu na linii sutków. Talia mierzona powinna być na wysokości pępka, natomiast biodra w najszerszym ich poziomie. Uda mierzymy dwa centymetry pod linią pośladków. Biceps należy mierzyć w najszerszym miejscu podczas napięcia mięśni i zgięciu łokcia pod kątem prostym.

Kiedy najlepiej brać wymiary kobiecej sylwetki?

Zaleca się mierzenie wszystkich partii ciała w godzinach porannych. Warto ustalić sobie konkretną poranną porę, kiedy będziecie odczytywali miary i porównywali z poprzednimi. Takie mierzenie sylwetki może odbywać się co dwa tygodnie.

Jak dokładnie odczytać miarę?

Najlepszą metodą będzie poproszenie innej osoby o zmierzenie interesujących nas części ciała. Dobrze byłoby skorzystać zawsze z pomocy tej samej osoby, aby uniknąć różnych sposobów odczytywania miar. Do tego zaleca się trzykrotnie zmierzenie, a potem wyciągnięcie średniej z uzyskanych parametrów. Zapisywanie w tabelce naszych wyników pomoże nam w kontrolować i nie zapomnieć poprzednich miar dla lepszego ich porównania i cieszenia się z rezultatów.